Sales and Distribution _ فروش و پخش

فروش کالا,پخش کالا,فروش و پخش کالا

مشاوره بازرگانی ، فروش و پخش کالاهای تولیدی کسب و کار

جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | ۱۰:۱۷ ۰ نظر  بازدید

گروه مشاوران پویا صنعت مبدل (PCG)

فروش چیست ؟ عرضه ی کالا در قبال دریافت وجه را فروش می گویند.

فروش بر پایه بازاریابی ( ارائه محصولات با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت در حداقل زمان ) همیشه موفق خواهد بود ، فروش کالا در جهان به اشکال زیر صورت می پذیرد ؛

1.فروش کالا به صورت رو در رو با مشتری

2.فروش کالا از طریق جذب مشتری به صورت تلفنی و به اصطلاح عامیانه بازاریابی تلفنی

3. فروش کالا به صورت نمایندگی فروش یا به اصطلاح عامیانه ویزیتوری

4. فروش کالا به صورت آنلاین و غیر حضوری مانند وب سایت های اینترنتی و شبکه های مجازی

در فروش کالا به صورت رو در رو فروشنده و خریدار یا به صورت مستقیم جهت خرید و فروش باهم مذاکره میکنند یا با استفاده از مشاوران و وکلای خود اقدام به خرید و فروش کالا میکنند. یکی از بارزترین این گونه خرید و فروش ها ، خرید و فروش املاک ، مستقلات و خودرو می باشد.

تبلیغات همواره در افزایش فروش کالا موثر بوده و از همین رو صاحبان کسب و کار میبایست از بهترین شیوه های تبلیغات برای فروش کالای خود استفاده کنند تا بتوانند فروش خود را افزایش دهند.

مسیر صحیح تبلیغات برای کالاهای مختلف شرایط متفاوتی دارند برای مثال ؛

- برای فروش بیشتر کالاهای مصرفی عمومی نظیر مواد غذایی ، شوینده ، بهداشتی و ... باید از تبلیغات دیداری و شنیداری ، مانند رادیو ، تلویزیون و بیلبورد های تبلیغاتی استفاده کرد.

- برای فورش کالاهایی در رسته پوشاک و البسه بهترین تبلیغ استندها و بیلبوردهای تبلیغاتی محیطی می باشد.

-برای فروش فرآورده های دارویی هیچ نیازی به تبلیغات نمی باشد و این کالاها توسط مراکز پخش مویرگی و وزارت بهداشت در داروخانه ها و مراکز درمانی عرضه میگردند.

-برای فروش کالاهای صنعتی و کشاورزی میتوان ازطریق رسانه و شبکه های اجتماعی ، وب سایت های تبلیغاتی، نمایشگاهها و مجلات تبلیغاتی و اطلاع رسانی استفاده کرد.

- برای فروش کالاهای آموزشی ، پرورشی و پژوهشی می توان از ادارات آموزش و پرورش ، وزارت علوم ، تبلیغات دیداری و محیطی استفاده کرد.

-برای فروش کالاهی الکترونیکی و دیجیتال میتوان از طریق تبلیغات دیداری و شنیداری ، بیلبوردهای تبلیغاتی ، شبکه های اجتماعی و وب سایتهای اینترنتی استفاده نمود.

شایان ذکر میباشد که در تمام روشهای فروش بالا پایگاه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی بخاطر رشد روز افزون مخاطبان از مهمتزین راهکارهای فروش میباشند.

پخش چیست ؟ عرضه کالاهای تولیدی به صورت گسترده و یکسان در بازار مصرف را پخش میگویند.

پخش مویرگی چیست؟

در فروش کالاهای مصرفی عمومی مانند : موادغذایی ، دارویی، بهداشتی و... از روشهایی استفاده میشود که به صورت گسترده و همزمان کالاها به دست مصرف کننده برسد. برای ارسال کالا به صورت همزمان به بازارهای مصرف پیش نیازهای وجود دارد و آن استفاده از دو روش فروش ویزیتوری و بازاریابی تلفنی می باشد. در پخشهای مویرگی یک سری برنامه های پشتیبانی و لجستیکی نیاز است تا بتوان کالاها را در کمترین زمان به بازا تقاضا عرضه کرد.

در برنامه های پشتیبانی فروش مویرگی باید حتما به انبار کالاها ، ارسال کالا، دریافت و پرداخت توجه داشت و با برنامه ریزی مدون و با استفاده از نرم افزار های مدیریتی به روز انجام این عملیات را مدیریت کرد.

در مراحل پخش مویرگی به علت اینکه فروشنده کالاها فروشگاه های کوچک و بزرگ داخل شهرها می باشند میبایست برای تشویق در عرضه بیشتر، از سودهای بیشتر یا سیاست ها تخفیف فروش و جوایز فروش بیشتر، این فروشگاه ها را تشویق به فروش بیشترکالا نمود.

نحوه ی فروش مویرگی چگونه است؟

برای صاحبان کسب و کارها عرضه ی محصولات تولیدی یکی از اصلی ترین بحران های سود آوری میباشد. رساندن کالاهای تولید شده به دست مصرف کننده همواره چالشی بزرگ برای کسب و کارها می باشد.

شرکت های بازرگانی ای در کشور وجود دارند که راساً و رسماً فعالیت آنها پخش کالاهای شرکت های دیگر از کانالهای مختلف میباشد. سیاست فعالیت شرکتهای پخش به علت گستردگی ارسال کالا و متقاضیان عمده ای که کالاهای آنها را دریافت میکنند ، بسیار پیچیده است.

شرکت های پخش از دو گروه ؛ 1. شرکت های پخش مویرگی مستقل 2. شرکتهای پخش مویرگی غیر مستقل تشکیل میشوند. در شرکت های پخش مستقل میتوان به قاسم ایران، به پخش ، دارو پخش و ... اشاره کرد و دربخش غیر مستقل به شرکت های کاله ، پگاه ، میهن و گل پخش اول می توان اشاره کرد که هریک با سیاست های جداگانه محصولات برندهای دیگر ویا برندهای خود رادر بازار عرضه میکنند. کانال های شرکت های پخش مویرگی را میتوان به اقسام زیر مانند : 1. فروش عمده 2. بنکداران 3. پیمانکاران توزیع 4. خرده فروشان 5. فروشگاه های زنجیره ای 6. فروشگاه های عرضه مستقیم و... تقسیم بندی نمود که هریک تحت نظارت و کنترل شرکت های پخش و پخش مویرگی اقدام به دریافت و عرضه کالا می کنند.

صاحبان کسب و کارهای تولیدی برای سهولت دسترسی کالاهایشان به بازارهای تقاضای هدف با شرکت های بازرگانی پخش وارد قرارداد و مذاکره می شوند و برای پخش کالای خود درصدی از سود خود را به آنها تخصیص می دهند و در اثر این امر کالای بیشتری تولید و عرضه می کنند که باعث سودآوری در کسب و کارشان خواهد شد.

ما در شرکت پویا صنعت مبدل برای کسب و کار های جدید راه های بهتری جهت عرضه کالاها در نظر داریم که بسته به تولیدات و سرمایه گذاری آنها قابل طراحی می باشد. ایجاد بازارهای فروش آنلاین یکی از بهترین روش های بازاریابی نوین می باشد که میتوانید محصولات خود را با قیمت های کمتری و به صورت مستقیم به دست مصرف کنندگان برسانید . همکاران ما همواره آماده ارائه بهترین روش های فروش و پخش کالای شما در کشور میباشند. با تماس با گروه مشاوران پویا صنعت مبدل می توانید از کم هزینه ترین راهکارهای فروش و شرکتها پخش اطلاع پیدا کنید و در پیشبرد اهداف خود موفق باشید.

در بخش های دیگر وب سایت میتوانید با :

- مشاوره صنعتی

- بازاریابی

- بررسی سود آوری بودن طرح کسب و کار

- ارزیابی و امکان سنجی احداث کسب و کار

- خرید ماشین آلات و لوازم مورد نیاز برای ایجاد کسب و کار

- بهره وری در تولید و عرضه خدمات

- راهکارهای فروش و پخش

- برند سازی حرفه ای

- قیمت گذاری ماشین آلات صنعتی

- کارشناسی ماشین آلات صنعتی

- خدمات تهیه طرح توجیهی ، فنی و اقتصادی

ما همراه باشید !

با گروه مشاوران پویا صنعت مبدل (GCP)


دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image