Plan Profitability _سودآوری طرح

سودآوری کسب,سودآوری کار,گروه مشاوران پوصام,موفقیت کسب و کار,سودآوری طرح

مشاوره سود آوری کسب و کار، سود آوری طرح کسب و کار

جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | ۱۰:۲۰ ۰ نظر  بازدید

گروه مشاوران شرکت پویا صنعت مبدل(PCG)

چگونه کسب و کاری سودآور انتخاب کنیم ؟

تمام کسب و کارها باید دارای سودهای معقول بر اساس سرمایه گذاری باشند. در کشور ما حداقل سود متناسب برای سرمایه گذاری 30 الی 40 درصد می باشد . اگر کسب و کاری سودآوری کمتری از اعداد فوق را داشته باشد در دراز مدت محکوم به شکست خواهد بود . انتخاب کسب و کاری سودآور همیشه برای سرمایه گذاران مهم بوده است . تمام سرمایه گذاران علاقه دارند در کسب و کار خود بیشترین سود را جذب نمایند . اما این امر همیشه میسر نمیشود.

بهترین راهکار برای داشتن کسب و کار سودآور، ارزیابی سودآور بودن کسب و کار است. باید کسب و کاری را انتخاب کنید که از نظر عرضه در جایگاه مناسبی قرار داشته باشد. در کشور ما به علت اقتصاد بسته داخلی تولید کالاهای مصرفی در رتبه اول قرار دارند. در رسته تولید کالاهای مصرفی؛ صنایع غذایی و دارویی از بهترین های تولید کالا میباشند که حداقل از اقبال 50 تا60 % بهره میبرند.

صنایع غذایی به علت بازار مصرفی گسترده و هزینه راه اندازی کمتر نسبت به صنایع دارویی و دیگر صنایع همواره مورد توجه سرمایه گذاران میباشد اما صنایع غذایی نیز به علت گستردگی محصولات تولیدی در اغلب اوقات برای سرمایه گذاران مشکل ایجاد می نماید.

سرمایه گذاران سردرگم در انتخاب کسب و کاری که از سودآوری بیشتر،اقبال و تداوم نسبت به دیگر گروه های تولیدی برخوردار باشد، دچار شک و تردید میگردند و این شک و تزلزل در انتخاب راه درست باعث به وجود آمدن خسارت های جبران ناپذیری به آنها در آینده میگردد.

برای برآورد این که آیا کسب و کاری که در ذهن خود دارید در آینده سودآور خواهد بود و آیا تداوم در کسب و کار شما به وجود خواهد آمد باید نگاهی ریزبینانه تر به موضوع سرمایه گذاری داشت . برای مثال اگر برای تولید محصول نمک تصفیه در کشور میخواهید اقدام کنید باید مواردی از قبیل خرید مواد خام ، چگونگی تولید ، قیمت فروش کالا ، هزینه های پخش و فروش و ایده های نوین جهت قرار گرفتن در کنار رقبایی که سهم به سزایی در بازار تولید و فروش نمک تصفیه دارند را قبل از اجرای طرح به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید. در هرکدام از مراحل بالا باید تمام گلوگاه ها را مورد ارزیابی قرار داد و بدون داشتن کالا اقدام به بازاریابی نمود. وقتی در رابطه با فروش وبازاریابی به صورت دقیق وارد تحقیقات گسترده شوید متوجه خواهید شد بازار نمک تصفیه داخل کشور در اختیار 7 الی 10 کارخانه اصلی نمک تصفیه میباشد که هریک در قسمتی از کشور در حال فعالیت میباشند و اگر قرار باشد در کنار این کارخانه های اصلی اقدام به تولید و فروش نمک تصفیه کنید باید طرح های جدید و هزینه های گزافی را انجام دهید .

یا به طور مثال اگر قرار است در واحد تولید لبنیات در کشور فعالیت کنید باید راهکار های تولید محصول با کیفیت در کنار بازار تقاضایی که قابلیت و کشش عرضه کالای شما را داشته باشند اقدام به تولید و فروش کنید.

اگر سرمایه گذاران محترم قبل از انجام هرکاری نسبت به بازاریابی بدون کالا و ارزیابی سودآور بودن طرح کسب کار خود از تولید تا قیمت نهایی شده کالا ، نوع فروش و بازاریابی را مورد بررسی قرار دهند بدون شک در کسب و کار های خود موفق خواهند شد . لازمه ی هرکسب و کاری ایجاد بازار عرضه و تقاضا میباشد و اگر محور عرضه و تقاضا دست خوش تحولاتی از نظیر افزایش تولید و قیمت یا کاهش عرضه شوند تمام محاسبات شرکت های تولیدی در تولید و فروش کالا های خود مختل خواهد شد

ما در شرکت پویا صنعت مبدل به پاس تجربیات فراوان از راه اندازی خطوط تولید مواد غذایی ، خطوط تولید مواد دارویی ، خطوط تولید مواد شیمیایی و واحدهای دامداری و دامپروری میتوانیم بهترین راهکارهای سودآور بودن طرح شما را ارزیابی کنیم و در مدت زمان کوتاه شما را از موفقیت کسب و کار و موفقیت سرمایه گذاری که قصد آن را دارید آگاه سازیم .

در بخش های دیگر وب سایت میتوانید با :

- مشاوره صنعتی

- بازاریابی

- بررسی سود آوری بودن طرح کسب و کار

- ارزیابی و امکان سنجی احداث کسب و کار

- خرید ماشین آلات و لوازم مورد نیاز برای ایجاد کسب و کار

- بهره وری در تولید و عرضه خدمات

- راهکارهای فروش و پخش

- برند سازی حرفه ای

- قیمت گذاری ماشین آلات صنعتی

- کارشناسی ماشین آلات صنعتی

- خدمات تهیه طرح توجیهی ، فنی و اقتصادی

با ما همراه باشید


دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image